","author":" ","author":"

BÅTMÄSSAN 2018

Åter igen så ska våra duktiga elever från Hotell & Turismprogrammet deltaga som Värdar på denna stora mässa.

Nu har vi varit på studiebesök på Svenska Mässan & Gothia Towers där vi har haft en genomgång av uppdraget samt fått en rundvandring på anläggningen.

Vi på Hotell & Turismprogrammet är så stolta över att få vara en del av denna mässa som ett led av ett samarbete mellan skola & arbetsliv.

Mer info kommer under vecka 6. 

https://batmassan.se/hem/om-massan/

Om Båtmässan - Båtmässan

Upplev årets vattenäventyr Båtmässan - ett storslaget event! Båtmässan - ett storslaget event! Båtmässan är Västsveriges största mötesplats för båtmänniskor. På Båtmässan finns allt som gör livet på och kring vattnet bättre, skönare, enklare, säkrare och roligare. På Båtmässan finns det ett brett utbud av båtar, tillbehör och utrustning till båt och besättning. Här träffar du över 300 utställare som står till din tjänst. Få hjälp med ditt nästa båtköp, få tips om underhåll och service samt ta del av mängder av prylar som gör ditt båt- och vattenliv bättre. På Båtmässan finns även ett inspirerande scenprogram med intressanta föredrag, utbildningar,...